X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

زندگی پر از خاطره است...
خاطرات زندگی من در آلمان 
واحد پول اروپا یورو هست. سکه ها از یک سنتی شروع میشه و بعد 2 و 5و 10 و 20 و 50 سنتی هم هست.اسکناس ها 5 و 10 و 20 و 100 و 200 و500 یورویی هست. هر یورو 100 سنت هست و در خرید و فروش به سنت هم نیاز هست. تقریبا کمتر جنسی اینجا قیمت رند داره. یعنی اکثرا قیمت هاشون به سنت و یورو با هم هست. شگرد تبلیغاتی شون هم 99 سنت هست. مثلا قیمت تلویزیون 599.99 هست. و دقیقا همه مغازه ها 1 سنت رو بهت برمیگردونن و اگر بگی ولش کن، مهم نیست تعجب می کنند
اتحادیه اروپا شامل 28 کشور قاره اروپاست که مرزهای جغرافیایی را برداشته و واحد پول مشترک دارند. یعنی واحد یورو در اکثر این کشورها معتبر هست و همین طور ویزای شنگن. بعضی کشورهای عضو اتحادیه اروپا واحد پول مخصوص به خود را دارند ولی یورو را نیز در خرید و فورش می پذیرند، مثل کشور چک.
اسکناس ها در تمام کشورهای عضو اتحادیه یکسان است ولی طرح پشت سکه ها بنابر سلیقه هر کشور متفاوت است.

طرح پشت اسکناس های یورو عکس یک پل هست. پل سمبل ارتباط و متصل بودن کشورهای عضو هست.
 تصویر پل
عکس روی اسکناس ها هر کدوم بیانگر معماری و سبک هنری یک دوره اروپاست. و البته همه ی عکس های روی اسکناس ها یا پنجره یا در هست. پنجره سمبل نگاه به آینده و افق روشن پیش رو.
مثلا عکس اسکناس 5 یورویی پنجره ای به سبک معماری رومی وار مربوط به اوایل قرن نوزده اروپاست. 10 یورویی رومانسک، 20 یورویی گوتیک، 50 یورویی رنسانس سال 1400 میلادی، 100 یورویی معماری باروک و 200 یورویی حدود سال 1900 میلادی و 500 یورویی معماری مدرن اروپاست.

طرح روی سکه ها نیز همه یکسان است ولی طرح پشت سکه ها بسته به سلیقه هر کشور متفاوت است. در تصویر زیر طرح پشت سکه 2 یورویی کشورهای مختلف اروپایی با نام آن آمده است.اینها اطلاعات کلاس آلمان شناسی آقای همسر هست.
و اما از اوضاع و احوال خودمان. دیشب شام رفتیم خونه شقایق، چون شوهر شقایق رفته ایران.اون با یک گروه باستان شناس آلمانی که با میراث فرهنگی ایران قرارداد همکاری دارند به ایران رفته و فعلا شقایق تنهاست. برای رفتن این گروه به ایران دردسرهای زیادی داشتند. چون وسایل و تجهیزاتی که با خودشان به ایران می بردند در لیست وسایل ممنوعه از طرف اتحادیه اروپا برای ورود به ایران بود و باید کلی فرم پر می کردند که برای کار پژوهشی می خواهند استفاده کنند و نیت بدی ندارند، از اون طرف هم این تجهیزات در لیست وسایل جاسوسی!! در ایران طبقه بندی شده و باید سند و فرم و ... در ایران پر کنند که این دستگاه ها در ایران نمی فروشند و بعد از پایان عملیات پژوهشی آنها را از ایران خارج خواهند کرد.
شام هم طبق قرار قبلی نیمرو و سوسیس بود. خوبی جمع های دوستانه اینه که خیلی دردسر و آشپزی نداره، یعنی غذاش مهم نیست، دور هم بودن و صحبت کردن با همدیگه الویت اول هست.
شقایق برای ما از ثبت ازدواجشان در آلمان صحبت کرد. شقایق با همسرش در آلمان آشنا شده اند و همین جا ازدواج کرده اند. می گفت برای ثبت ازدواج در سفارت ایران غیر از فرم ها و مدارک مربوطه و گروه خون و ... برگه آزمایش عدم اعتیاد هم باید ارائه می کردند وقتی برگه را به آزمایشگاه های آلمان ارائه دادند که آزمایش مربوطه را بگیرد و نامه را به آنها بدهد، مسئول آزمایشگاه گفته توی این فرم نوشته اعتیاد منظورش چه نوع اعتیادی هست؟ ما انواع زیادی از اعتیاد داریم کدوم نوع را منظورش هست
شقایق می گفت برای دوستان آلمانی ام از آزمایش خون(تالاسمی و احیانا ژنتیک) که برای ثبت ازدواج در ایران الزامی است تعریف می کردم تعجب کرده بودند که اگر دو نفر آزمایش خونشون به هم نخورد یعنی نمی توانند ازدواج کنند؟ پس تکلیف اون چند سالی که با هم بدون ازدواج زندگی کردند چی میشه؟ و شقایق بهشون گفته در ایران معمول نیست که 5 سال با هم زندگی کنند و بعد ازدواج کنند. شقایق می گفت در اینجا بچه های عقب مانده ذهنی بسیار زیاد است به علت مصرف سیگار و الکل مادران. البته این بچه ها معمولا در پرورشگاه ها بزرگ می شوند و کمتر خانواده ای این بچه ها رو توی خونه نگه می داره

[ یکشنبه 1 بهمن‌ماه سال 1391 ] [ 10:56 ب.ظ ] [ لیلی ] [ نظرات (27) ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

من و همسرم برای ادامه تحصیل اومدیم این کشور و قصد موندن نداریم. مطالبی که من در اینجا می نویسم دیده ها و شنیده های خودم از زندگی در برش کوچکی از کشوری در قاره سبز است. من کارشناس مسائل اجتماعی و سیاسی نیستم و این مطالب خاطرات من از شهر کوچکی است که در آن زندگی می کنیم. خانواده ی نفره ی ما در فروردین 95 به ایران بازگشت . اگر سوالی دارید به آدرس nasrin_v2013@yahoo.com ای میل بزنید. اگر حداکثر تا یک هفته پاسخی دریافت نکردید مجددا ایمیل بزنید! ----------------------------------------------- کامنت های تبلیغی و غیر مرتبط با پست حذف خواهد شد.
Page web
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 611044