زندگی پر از خاطره است...
خاطرات زندگی من در آلمان 

صدای من میاد؟امیدوارم صدای خش دار من قابل شنیدن باشد. بالاخره هوای سرد و خشک کویر ما را هم نمک گیر کرد و خانوادگی سرما خوردیم. سرماخوردگی هم که چندین مدل دارد و هر روز نمایشش عوض می شود. یک روز سر درد، یک روزسرفه، یک روز آبریزش و... اصلا روز اول شخصا با هلن کلر(درباره اش از ویکی پدیا بخوانید) همدردی می نمودم. یعنی به علت سر درد چشمانم باز نمی شد و گوشم که کلا از کار افتاده بود. در ضمن حس بویایی و چشایی رو هم از دست داده بودم. این وسط ارمیا هم برای کم کردن آلام پدر و مادرش لحظه ای از همدردی و گریه فروگذاری ننمود.

خلاصه الان در وضعیت رو به بهبود به سر می برم. هر چند یک هفته از چشیدن و خوردن غذاهای خوشمزه و خوشبوی ایرانی محرم شدم ولی تلاش می کنم این کم کاری را در هفته های جاری جبران نمایم.

با وجود بیماری حضور در مراسم تاسوعا و عاشورا رو از دست ندادیم و در شام غریبان با کاروان اسرا همگام بودیم. حضور یک پارچه ی مردم شهرمون/کشورمون در این مراسم مذهبی و تدارکات و برنامه ریزی های آن در کنار کاستی ها و احیانا مواردی که با روح عاشورا و اسلام در تضاد است نشان از قدمت و علاقه ی مردم ما به اهل بیت دارد.


اوایل که در خیابان راه می رفتیم هی با خودم می گفتم چرا این قدر این خانم ها برای من آشنا هستند؟ چرا این قدر آدم ها شبیه به هم هستند؟ با خودم می گفتم یعنی مردم ما هم مثل چشم بادامی ها از نظر بقیه ی ملل از یکدیگر قابل تشخیص نیستند؟ بعد متوجه شدم که بله چون یک مدل آرایش مد شده و نقاشی چشم و ابروها و لب ها یکسان شده خانم ها شبیه به هم به نظر می رسند! (البته من حافظه ی تصویری نسبتا خوبی دارم و همکلاسی ها و دانشجویانم را به چهره نه به اسم می شناسم.)

هر چند به نظر من مردهای ایرانی نسبت به مردانی که من در آلمان دیده ام بیشتر به خودشون و ظاهرشون و لباس هاشون می رسند و فقط آرایش و پیرایش خانم ها نیست که بعضا غیرمعمول جلوه می کند. کلا مردمی هستیم که به ظاهر و لباس پوشیدن و ست کردن لباس و نظر دیگران نسبت به خودمون خیلی اهمیت می دیم. شاید هم مردمی برون گرا هستیم.

خب این بود تحلیل اجتماعی من

عکس های زیر موتورهایی است که در مسیر راه من توسط دوربین موبایلم شکار شده. این رو اول از همه بگم که من هیچ تخصصی در مارک و میزان مصرف و نوع موتور ندارم و فقط ظاهر برای من جذاب هست. در آلمان موتور گاها قیمتی همپایه ی ماشین دارد و استفاده ی راکب و همراه آن (اگر موتور دونفره باشد) از کلاه ایمنی الزامی است و موتورها هم مثل ماشین ها باید قوانین را رعایت کنند. یعنی موتور حق ندارد لای ماشین ها حرکت کند و باید پشت یک ماشین مثل یک ماشین بایستد.


[ یکشنبه 18 آبان‌ماه سال 1393 ] [ 11:50 ق.ظ ] [ لیلی ] [ نظرات (23) ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

من و همسرم برای ادامه تحصیل اومدیم این کشور و قصد موندن نداریم. مطالبی که من در اینجا می نویسم دیده ها و شنیده های خودم از زندگی در برش کوچکی از کشوری در قاره سبز است. من کارشناس مسائل اجتماعی و سیاسی نیستم و این مطالب خاطرات من از شهر کوچکی است که در آن زندگی می کنیم. خانواده ی نفره ی ما در فروردین 95 به ایران بازگشت . اگر سوالی دارید به آدرس nasrin_v2013@yahoo.com ای میل بزنید. اگر حداکثر تا یک هفته پاسخی دریافت نکردید مجددا ایمیل بزنید! ----------------------------------------------- کامنت های تبلیغی و غیر مرتبط با پست حذف خواهد شد.
Page web
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 618607