زندگی پر از خاطره است...
خاطرات زندگی من در آلمان 
دو هفته قبل برای تمدید ویزامون رفتیم شهرداری. این دفعه یک عضو دیگه هم به جمع مون اضافه شده بود و فرم های مربوط به اون رو هم باید پر می کردیم. نه این که خودمون کم فرم داشتیم یک سری فرم دیگه هم اضافه شده بود. همون فرم های قبلی از مشخصات ظاهری و آدرس و عضویت در گروه های ممنوع از نظر دولت آلمان(این پست را بخوانید) من کلی فکر کردم که دفعه ی قبل قدم را چقدر نوشته بودم ولی فکر کنم آقاهه دیگه این قسمت ها رو چک نکرده همون قبلی ها رو تائید کرده بود. برای ارمیا داشتیم فرم های اون رو پر می کردیم که آقای smidth خودش همون طوری با سوال کردن از ما و بدون توجه به فرمی که داشتیم برای ارمیا پر می کردیم ،جواب ها رو وارد سیستم می کرد. من و آقای همسر مشغول مذاکره بودیم که رنگ چشم ارمیا مشکی است یا قهوه ای تیره و سر مشکی به توافق رسیده بودیم که آقای اسمیت(به آلمانی اشمیت) گفت که رنگ چشم هم قهوه ای هست دیگه!!؟ ما هم مجبور شدیم فرم رو خط خطی شده تحویلش بدیم! برای عکس ارمیا هم گفت اگر بخواین می تونین عوض کنید چون عکس مربوط به دوهفتگی اش هست و مسلما کلی تغییر کرده هر چند مشخصاتی مثل قد و وزنش متغیر هست ولی عکس بیشتر توی چشم هست. می گفت ماموران کنترل فرودگاه خیلی حساس هستند و گیر می دهند.  برای قد ارمیا هر سه تامون یک عددی رو حدس زدیم و برای اینکه بدونیم واقعیت به حدس کدوممون نزدیک تره آقای اسمیت یک خط کش درآورد و همون جا ارمیا رو سانت کردیم فرم های گروه های ممنوعه رو که برای خودمون نوشتیم یک سری فرم دیگه هم دوباره بهمون داد که فکر کردیم برای ارمیا هم باید این گروه ها رو پر کنیم . با خودمون گفتیم آخه بچه ی فسقلی می تونه چه سابقه ای داشته باشه که آقای اسمیت با توضیحش ما رو از حیرت درآورد و فهمیدیم فرم ها مربوط به چیز دیگری است. خلاصه پر کردن فرم ها و تحویل پول تمام شد و باید منتظر باشیم تا نامه اش برامون بیاد.
عکس های تزئینات فروشگاه ها و معابر به مناسبت کریسمس رو داشته باشید تا ان شالله عکس های بازارچه ی کریسمس شهرمون با توضیحاتش رو در پست بعدی بذارم. لطفا توی عکس ها به دنبال نام شهر نباشید چون این طوری من برای گذاشتن عکس های شهری محدود میشم.
اسباب بازی برای کادوی بچه ها

معبر کنار بازارچه


این ربطی به کریسمس نداشت من خوشم اومد از طرحش
شیرینی فروشی معروف شهر که طرح Advent calendar (از اینجا درباره ی این تقویم بخوانید) رو پیاده سازی کرده

برچسب‌ها: تمدید ویزا
[ پنج‌شنبه 4 دی‌ماه سال 1393 ] [ 07:10 ب.ظ ] [ لیلی ] [ نظرات (20) ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

من و همسرم برای ادامه تحصیل اومدیم این کشور و قصد موندن نداریم. مطالبی که من در اینجا می نویسم دیده ها و شنیده های خودم از زندگی در برش کوچکی از کشوری در قاره سبز است. من کارشناس مسائل اجتماعی و سیاسی نیستم و این مطالب خاطرات من از شهر کوچکی است که در آن زندگی می کنیم. خانواده ی نفره ی ما در فروردین 95 به ایران بازگشت . اگر سوالی دارید به آدرس nasrin_v2013@yahoo.com ای میل بزنید. اگر حداکثر تا یک هفته پاسخی دریافت نکردید مجددا ایمیل بزنید! ----------------------------------------------- کامنت های تبلیغی و غیر مرتبط با پست حذف خواهد شد.
Page web
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 618607