زندگی پر از خاطره است...
خاطرات زندگی من در آلمان 
قبل از تعطیلات کریسمس که کل شهر در خلسه فرو میره فروشگاه های مواد غذایی مورد هجوم گسترده ی مردم قرار می گیره و ملت طوری خرید می کنند که گویا قرار است یک ماه تعطیل باشند!! ما هم برای خرید نان به یک فروشگاه رفته بودیم. در صف صندوق ایستاده بودیم که در کنار ریل اجناس چشمم خورد به یک تخم مرغ شانسی. این فروشگاه ها خوب بلدن که اجناس رو چه طوری بچینند که مشتری گول بخوره. یک سری خوردنی ها مثل شکلات و کاکائو و این جور چیزها رو کنار صندوق می چینن تا مشتری ها که همه ی خرید ها رو کردن و توی صف هستند، بگن خب همه ی اجناس مون رو برداشتیم این یکی هم روش و یا شاید هم بچه ها که منتظر ایستادند چشم شون بخوره به اون خوردنی ها و برای برداشتنش والدین شون رو مجاب بکنند! خلاصه من هم داشتم به اون تخم مرغ شانسی نگاه می کردم و البته با خودم می گفتم این عروسک هایش چقدر عجیب غریبه کی دلش می خواد همچین چیزی از توی تخم مرغ شانسیش دربیاد! همون طور که صف جلو می رفت من داشتم عروسک ها رو برانداز می کردم و دو مارک تخم مرغ شانسی رو در ذهنم مرور می کردم که اون یکی مدل هاش جالب تره و چون از جلوی قفسه اش رد شده بودم با خودم گفتم دفعه ی بعد که اومدم یادم باشد از این نوع بردارم. آقای میانسالی که پشت سرم در صف ایستاده بود گفت از این تخم مرغ ها می خوای؟ من گفتم نه! وقتی خریدهام رو حساب کردم و داشتم در سبد زیر کالسکه  جاسازی می کردم آقای پشت سرم اومد جلو و یک تخم مرغ شانسی را که خودش خریده بود به من داد و گفت این هم کادوی کریسمس تو
این هم عکس های بازراچه ی کریسمس که تا روز میلاد مسیح برپا بود و الان جمع شده. عکس ها زیاد هست و من کم کم می ذارم. بیشتر غرفه های صنایع دستی محصولات خود فروشنده بود که برای تنوع اجناس مرتب با کارش را هم در غرفه می فروخت.
بعدا نوشت:فعلا این قالب را داشته باشید تا قالب مناسب تری بیابم. فکر می کنم طراحی این قالب برای نمایش عکس ها مناسب تر باشد هر چند که گل و قلب و پرنده و ... با برف زمستانی اینجا و مطالبش فاصله دارد!!!


این ستون ها هر کدام چند روز از تقویم Advent  رو دارا هستند که همان روز باز می شود و بیشتر تبلیغات است

تزئینات ورودی بازارچه با درخت های کریسمس

آلاچیق های نوشیدنی سمت راست تصویر مشخص است

یک غرفه ی فروش خوردنی

غرفه ی آویزهای لامپ دار تزئینی

فروشنده ی خوش اخلاق


[ یکشنبه 7 دی‌ماه سال 1393 ] [ 08:32 ب.ظ ] [ لیلی ] [ نظرات (13) ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

من و همسرم برای ادامه تحصیل اومدیم این کشور و قصد موندن نداریم. مطالبی که من در اینجا می نویسم دیده ها و شنیده های خودم از زندگی در برش کوچکی از کشوری در قاره سبز است. من کارشناس مسائل اجتماعی و سیاسی نیستم و این مطالب خاطرات من از شهر کوچکی است که در آن زندگی می کنیم. خانواده ی نفره ی ما در فروردین 95 به ایران بازگشت . اگر سوالی دارید به آدرس nasrin_v2013@yahoo.com ای میل بزنید. اگر حداکثر تا یک هفته پاسخی دریافت نکردید مجددا ایمیل بزنید! ----------------------------------------------- کامنت های تبلیغی و غیر مرتبط با پست حذف خواهد شد.
Page web
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 618608