X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

زندگی پر از خاطره است...
خاطرات زندگی من در آلمان 
جایتان خالی یک هفته ای است هر روز جمال آفتاب را زیارت می نمائیم و بسی خرسندیم. در روزنامه ی این هفته خواندم که روز جمعه بازارچه ی پارچه ی آلمان و هلند در مرکز شهر برگزار می شود. اسم رسمی هلند Nederland است ولی در مکالمات روزمره همان هلند گفته می شود. گویا این انجمن که سایتی برای خود دارند در شهرهای مختلف نمایشگاه برگزار می کنند. دیروز با ارمیا رفتیم بازدید بازارچه ی مشترک. اول از همه من انتظار داشتم خریداران خانم های مسن باشند ولی کلی خانم جوان و بچه دار را دیدم که میان غرفه ها می چرخیدند و پاکت های خرید دستشان بود. توی غرفه ها علاوه بر پارچه یک سری لباس دوخته با پارچه های رنگی و شاد و کیف و عروسک پارچه ای و وسایل خیاطی از قرقره و زیپ و نوار تزئینی تا خود چرخ خیاطی موجود بود. اکثرا پارچه ها را نوشته بود 100% نخی و به نظرم برای دوخت لباس کودک مناسب بود. پارچه های پولک دوزی شده و یا گیپور و یا کلا پارچه هایی که ما برای دوخت لباس مجلسی استفاده می کنیم به چشمم نیامد.توی شهر کوچک ما دو سه تا مغازه ی پارچه فروشی بیشتر ندیدم که اون قیمت هایش خیلی بالاست. یک مغازه ی خیاطی هم دیده ام و البته از قیمت های کارش اطلاع ندارم.
خلاصه ما از دیدن پارچه های مختلف که برای لباس و پرده و رومیزی و دیوارکوب و ... آویزان شده بود لذت بردیم.
من چون تخصصی در دوخت و دوز ندارم فقط ناظر بودم. یک دستمال گردن برای ارمیا می خواستم بخرم که فروشنده ی غرفه نبود! و ارمیا هم اجازه ی توقف نمی داد، برای همین از کل این بازارچه فقط عکس هایش برای ما مانده!
چون عکس ها زیاد بود من یک سری شان را در ادامه ی مطلب قرار دادم که هر کس علاقمند بود ملاحظه نماید. پیشاپیش اعلام می نمایم عکس های این پست جزء علاقمندی خانم ها می باشد.

پارچه های پرده ایکیف های پارچه ای

 لباس های خانم سمت راستی را دقت بفرمائیدپارچه های آماده ی هدبند


من از این دستمال گردن ها می خواستم بخرم
پارچه های سایز کوچک

 


خرید خانوادگی


غرفه ی چرخ خیاطی


خانم ها با ساک خرید


پارچه ای دیوارکوب با طرح پل های شهر زیبای پراگ
لباس های دوخته با تکه دوزی های مختلف


لباس های بچه گانه
کیف تکه دوزی شده


کیف و عروسک پارچه ای

کلاه و کیف پارچه ای


تکه های آماده برای دوخت روی لباس

برچسب‌ها: پارچه
[ شنبه 9 اسفند‌ماه سال 1393 ] [ 04:18 ب.ظ ] [ لیلی ] [ نظرات (35) ]
.: Weblog Themes By themzha :.

Page web
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 612552