زندگی پر از خاطره است...
خاطرات زندگی من در آلمان 

چند روز پیش تلویزیون در اخبار "سامی یوسف" خواننده ی مسلمان را معرفی می کرد و چند تا از آهنگ هاش رو به صورت کوتاه پخش کرد. و در آخر اضافه کرد این خواننده به زبان های آذری و فارسی و انگلیسی و عربی مسلط است و همسرش هم آلمانی است و کلا دیگه قسمت زبان شناسی اش برای خوانندگی کامل است! در ویکی پدیا برای این خواننده می توانید بخوانید.

این معرفی بعد از یک میزگرد که برای اسلام تشکیل شده بود و دو تا خانم عضو دو حزب قدرتمند آلمان و یک پرفسور اسلام شناسی و یک آقای ترک که فکر کنم شهردار یک منطقه بود و مسلمان بود بسیار لذت بخش می نمود. من که از حرف هاشون خیلی نفهمیدم ولی همین قدر که دو تا خانم خطرات مسلمانان را بر می شمردند آقای اسلام شناس اطلاعات غلطی که از اسلام و دستوراتش داشتند را تصحیح می کرد و آقای ترک هم با جواب های کوتاه تشویق حضار را بر می انگیخت. دوست داشتم تک تک جملاتشان را بفهمم ولی با وجود ارمیای سر و صدا کن و صدای کم تلویزیون این امر میسر نشد.

آندریاس که خودش در آلمان شرقی بزرگ شده و  الان هم مادرش در شرق آلمان زندگی می کند می  گفت این جریانات مخالفت با مهاجرت و مسلمانان بیشتر در مناطق شرقی که مشکل بیکاری و عقب افتادگی نسبت به آلمان غربی دارند رواج دارد. هفته ی قبل که آقای همسر برای نماز جمعه به مسجد ترک ها رفته بود می گفت مسجد لبریز از جمعیت بود و اون مجبور شده بود به طبقه ی بالا برود. کلی عرب زبان در شهر زیاد شده. آوارگان سوری و عراقی زیادی به شهر کوچک ما آمده اند. از شهرهای بزرگ تر خبری ندارم. چقدر غم انگیز  که شهر و خونه زندگی ات را ول کنی و آواره ی دنیا بشی. بی وطن بودن خیلی غم انگیز. بعد از افغان ها که سال ها بیشترین جمعیت مهاجر دنیا رو تشکیل می دادند سه سال است که مردم سوریه عنوان بیشترین پناهندگان دنیا رو دارند گویا در آلمان و احتمالا اتحادیه ی اروپا قوانین سهل گیرانه ای برای پذیرش این افراد تصویب شده.


کلی مطلب و حرف نگفته هست ولی فعلا این عکس ها رو داشته باشید. تبلیغات این روزها پر شده از وسایل باغبانی و میز و صندلی های توی باغ و تخم و نهال انواع گل ها و درختان. یک نمونه ای که توی تبلیغات زیاده همین خونه ی پرندگان هست. چون توی بهار پرنده ها آشیان سازی می کنند و شاید خیلی ها دوست داشته باشند که مهمان باغ ها و خانه هایشان باشند. من نمی دونم پرنده ها این خانه های رنگی و مطابق با سلیقه ی آدم ها رو دوست دارند یا همان سختی خانه سازی با ساقه های درختان را ترجیح می دهند. هنوز هیچ نظرسنجی و پژوهشی در این مورد از پرندگان عزیز صورت نگرفته!!

این عکس ها همه از اینترنت عزیز می باشد، با تشکر از زحمات ایشان!!

بعدا نوشت: پیشنهاد می کنم این دو لینک را مطالعه کنید

بانوی ایرانی که 60 سال زباله تولید نکرده است

ابتکار یک دختر تبریزی
خانه ی زنبور

خانه ی زنبور

خانه ی زنبور
[ چهارشنبه 13 اسفند‌ماه سال 1393 ] [ 09:57 ب.ظ ] [ لیلی ] [ نظرات (15) ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

من و همسرم برای ادامه تحصیل اومدیم این کشور و قصد موندن نداریم. مطالبی که من در اینجا می نویسم دیده ها و شنیده های خودم از زندگی در برش کوچکی از کشوری در قاره سبز است. من کارشناس مسائل اجتماعی و سیاسی نیستم و این مطالب خاطرات من از شهر کوچکی است که در آن زندگی می کنیم. خانواده ی نفره ی ما در فروردین 95 به ایران بازگشت . اگر سوالی دارید به آدرس nasrin_v2013@yahoo.com ای میل بزنید. اگر حداکثر تا یک هفته پاسخی دریافت نکردید مجددا ایمیل بزنید! ----------------------------------------------- کامنت های تبلیغی و غیر مرتبط با پست حذف خواهد شد.
Page web
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 618608