X
تبلیغات
زولا

زندگی پر از خاطره است...
خاطرات زندگی من در آلمان 
چند هفته پیش دوست افغانی جدیدمان (فرنوش)و همسر آلمانی اش و پسر توپولوی شان به خانه ی ما آمدند. آنها هفته ی قبل به عروسی دوستشان در سوئیس رفته بودند و ماجراهای عروسی و سفرشان را برای ما تعریف کردند. این طور که از گرانی و تمیزی سوئیس گفتند ما خدا رو شکر کردیم که در آلمان زندگی می کنیم! عروس و داماد که برای مراسمشان به سوئیس رفته بودند از دوستان آندریاس بودند. آندریاس در مدتی که در افغانستان تحقیق می کرده با این خانم آشنا شده. عروس خانم متولد سوئیس از مادری ایتالیایی و پدری اهل بولیوی است و حدود 38 یا 39 سال سن دارد و پسر هم جوانی افغانی که حدودا 7 سال از خانم کوچکتر است. پدر و مادر عروس خانم در بولیوی زندگی می کنند و برای عروسی فرزندشان هم نیامده بودند. پسر هم که مادرش در افغانستان است و گویا فک و فامیلش در افغانستان با این وصلت موافق نیستند. در نتیجه اینها تنها مهمانان ویژه ی عروسی بودند! این طور که از صحبت های یک در میان مهمانانمان فهمیدیم دختر خانم ده سالی در انگلستان زندگی می کرده و حالا چند ماهی است که به سوئیس برگشته برای همین دوست و آشنایی در وطنش نداره. فکر کنم گفتند که این زوج خوشحال در آمریکا با هم آشنا شدند و فعلا هم هر دوشون بیکار هستند و دارند از ذخیره ی خانم استفاده می کنند. فرنوش و آندریاس دو شاهد عقد بودند و بعد هم که برای غذا رفتند به رستوران ، اینها نگاه به قیمت ها کردند و به خاطر جیب عروس خانم ارزان ترین غذا یعنی اسپاگتی را سفارش دادند بدون آب و چای و مخلفات. می گفتند یک پرس اسپاگتی 130 فرانک بود چیزی که در شهر کوچک ما 7 یورو هست. یکی از دوستان عروس خانم که او هم شوهری افغانی دارد ماجرای جالب تری داشت. این خانم سوئیسی به نام کاتیا که عاشق شوهر افغانش شده بوده مدت چندین سال در تاشکند ر/ق/ا/ص بوده و گویا همسرش گل محمد نوازنده ی یک وسیله ی موسیقی سنتی شرقی (به نظرم گفت سنتور )بوده و آقا عاشق خانم شده و بعد هم خانم حسابی به این آقای معتاد دل می بندد و همسر دومش می شود و در خانه اش در ایالت بدخشان افغانستان که گویی منطقه ی فقیرنشینی است ساکن می شود. خانم اول گل محمد با شنیدن نام همسر دوم با یک تنه ی درخت که از ریش کنده به استقبال می رود ، بالاخره هر چی باشه پنج تا بچه داشته. مدتی بعد کاتیا از دست همسرش به پلیس افغانستان شکایت می کند که همسر من بیشتر وقتش را با زن اولش است. پلیس هم حکم می دهد چون این زن خارجی است حقش دو برابر است! الان هم که برای تولد فرزندش به سوئیس آمده و یک پسر به نام خورشید دارد ولی دوباره می خواهد برگردد چون فکر می کند شاید روزهای تعطیل شوهرش به او سر بزند. به قول فرنوش این مرد، مهره ی مار دارد!!
خلاصه بعد از آشنایی ما با این زوج منتظر شنیدن داستان ها و ماجراهای زندگی دوستانشان در افغانستان و تاجیکستان و ... باشید
از گرانی حمل و نقل و خورد و خوراک سوئیس گفتند و همین طور تمیزی و نظمش. فرنوش می گفت من تا حالا سوئیس نرفته بودم ولی یکی از دوستانم از بن آلمان به سوئیس رفته بود ازش پرسیدم چطوری است بهم گفته بود مثل تفاوت افغانستان با ایران! با این جمله آندریاس شاکی شد که آلمان اینقدرها هم بد نیست
کل مباحث عروسی سوئیس شاید بیست دقیقه هم نشد و ما در سه ساعت مهمانی راجع به کلی مطلب دیگه حرف زدیم ولی چون پست طولانی میشه من به همین قسمت خاله زنکی ماجرا بسنده می کنم

مشکل موبایل حل شد ولی عکس ها از قبل می باشد!

کانال آب نزدیک خانه مان محل عبور و مرور کشتی های باربری است. این کانال شمال آلمان را به جنوبش وصل می کند


انتهای کشتی باربری


ماشین آشنا!


معرفی خانه ی تاریخی در کوچه ی ما


پلان خانه ی تاریخی


معرفی یک مجسمه ی سنگی در مزرعه ی انتهای کوچه ی ما


مجسمه ی سنگی- مسیح مصلوب


ویترین یک سالن آرایشی سگ ها- گوش حیواناتی مثل خوک و گاو به عنوان آدامس و برای پاک کردن دندان های سگ ها به آنها داده می شود.

سردر یک هتل در شب

نمایشگاه و فروشگاه بی ام و

[ یکشنبه 24 اسفند‌ماه سال 1393 ] [ 08:28 ب.ظ ] [ لیلی ] [ نظرات (30) ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

من و همسرم برای ادامه تحصیل اومدیم این کشور و قصد موندن نداریم. مطالبی که من در اینجا می نویسم دیده ها و شنیده های خودم از زندگی در برش کوچکی از کشوری در قاره سبز است. من کارشناس مسائل اجتماعی و سیاسی نیستم و این مطالب خاطرات من از شهر کوچکی است که در آن زندگی می کنیم. خانواده ی نفره ی ما در فروردین 95 به ایران بازگشت . اگر سوالی دارید به آدرس nasrin_v2013@yahoo.com ای میل بزنید. اگر حداکثر تا یک هفته پاسخی دریافت نکردید مجددا ایمیل بزنید! ----------------------------------------------- کامنت های تبلیغی و غیر مرتبط با پست حذف خواهد شد.
Page web
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 615740