X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

زندگی پر از خاطره است...
خاطرات زندگی من در آلمان 
من نمی دونم سازندگان این خانه چرا یک مسئله ی بدیهی رو در کابل کشی رعایت نکردند؟؟ چرا همه ی پریز برق های خانه ی ما در فاصله ی بیست سانتی متری کف خانه قرار دارد؟ یعنی غیر از پریزی که مابین دو کابینت بالا و پائین در آشپزخانه است و پریز برق دیگر در دستشویی همه ی پریزها به کف زمین چسبیده؟؟! آخه اینها فکر نکردند ممکن است کسی در این خانه ها بچه ی کوچک داشته باشد که هر سیمی که وارد پریزها شده باشد بسان یک ترکیب اضافه تشخیص می دهد و همه ی توانش را به کار می بندد که وضعیت سفید باشد. تا وقتی ارمیا بیدار باشد و روی زمین مشغول جستجو  باشد امکان ندارد موبایلی به شارژ باشد و یا احیانا خدای ناکرده تلویزیون روشن باشد. ایشان وظیفه ی خطیر خود می داند تا تمامی پریزها را از کار زیاد نجات دهد!
فصل بهار رسید و فروشگاه ها پر از محصولات کشاورزی و وسایل باغبانی و آلاچیق و صندلی و خلاصه زندگی بهارانه شدند. هم چنین گاهی در گوشه و کنار شهر اعلامیه هایی از نمایشگاه های گل و گیاه و محصولات کشاورزی و روستایی به چشم می خورد. مثلا یک نمایشگاه از صنایع دستی و محصولات خوراکی و گل و گیاه روستایی در اطراف شهر ما برگزار می شد. یک نمایشگاه از مراقبت و نگهداری گیاهان و تزئینات باغ و ... در یک قصر قدیمی در اطراف شهر. خلاصه برای این منطقه که کشاورزی سنگ بنای زندگی شان بوده الان فصل شور و نشاط است. در شنبه بازار پرشور شهر ما هم کشاورزان غرفه های محصولات خودشان را دارند. هر روز هفته بازار میوه فعال هست ولی روزهای شنبه غرفه های متنوع تری از کشاورزان که به طور مستقیم محصولاتشون رو عرضه می کنند دیده می شود. همه ی محصولات هم در بسته بندی های تمیز و مرتب و بسته به نوعشان پلمپ شده عرضه می شود. احتمالا مسئله ی مالیات هم حل شده است و همین طور نظافت خیابان بعد از جمع آوری غرفه . و خیل عظیم کسانی که دوست دارند مواد خوراکی خود را از کسی بخرند که چهره اش را می بینند و گپی هم با هم بزنند. کشاورزان گاهی توصیه های خوراکی و یا ترکیبی هم می کنند و با برخی مشتری ها که آشنا هستند احوال پرسی و سراغ و احوال می کنند. اکثر کشاورزان هم که مسن هستند افراد مذهبی و معتقدی هستند و شاید توصیه ای و پند و اندرزی هم به جوان ها داشته باشند! عکس های بیشتری از میوه فروشی ها در موبایل قبلی ام موجود بود که برفنا رفته است. امیدوارم در فرصت مناسب بتوانم دوباره عکس از میوه فروشی ها تهیه کنم.

غرفه ی فروش سس های مختلف ترب سفید

فروش عسل و محصولات عسل دار!

انواع سوسیس و گوشت های فرآوری شده

انواع سس ها و مخلوط های مختلف با زیتون- فکر کنم فروشنده  عرب باشد

سگ خسته! صاحبش وقتی فهمید که من از سگش عکس گرفتم افسار سگ را به من داد و می خواست عکس دوتایی از من و سگش بگیرد!

گل فروشی به مناسبت عید پاک شلوغ بود- این گل فروش ها از گلخانه های اطراف شهر هر روز گل های تازه می آورندگل های بسته بندی شده آمادهعسل و موم فروشی- انواع عسل ها رو برای تست چیده است
تزئینات دست ساز مرتبط با عید پاک


آویزان کردن تخم مرغ به نرده های مجسمه برای خیریه. هر تخم مرغ یک یورو

پول این فروش صرف خیریه و یا ترمیم یک بنای تاریخی می شد.

[ یکشنبه 16 فروردین‌ماه سال 1394 ] [ 07:10 ب.ظ ] [ لیلی ] [ نظرات (17) ]
.: Weblog Themes By themzha :.

Page web
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 612552