زندگی پر از خاطره است...
خاطرات زندگی من در آلمان 

امروز می خوام ظاهر شهر و مردم شهرمون رو از دید یک تازه وارد از ایران بنویسم.

- در نگاه اول در میان مردم شهر ما، مردان کم مو به چشم نمی آیند. یعنی اگر مردی کم موست نژادش غیر آلمانی است. مردان آلمانی اکثر موهای پر و لخت دارند. اصلا مدل موی آلمانی به همین جنس مو می آید! موهای مدل دار و فرفری هم بیشتر در آفریقایی ها دیده می شود و البته نژادهای دیگر هم از مدل های مختلف مو استفاده می کنند. موهای لخت و اتوکشیده هم مال نژاد چشم بادامی است.خانم های نژاد المانی  اکثرا موهای نازکی دارند و چون بلند می گذارند کم پشت به نظر می رسد. موهای رنگ کرده هم فراوان دیده می شو .

اکثر خانم های جوان هم موهایشان بلند است و دانش آموزان که موهای بلندشان را نمی بندند. خانم های مسن هم موهای کوتاه سشوار کرده دیده می شوند.


- از نظر فیزیک بدن افراد چاق دیده می شوند ولی آدمی که فقط شکم داشته باشد کمتر به چشم می خورد. بچه ها و نوجوانان کمتر چاق هستند و بیشتر بزرگسالان چاق و خیلی چاق هستند. اصولا المان ها در سن نوجوانی لاغر و ترکه ای هستند. بچه های چاق عموما از مهاجرین هستند.

خوردن غذا در رستوران و فست فود شایع است و موقع ظهر آدم هایی که برش پیتزا و یا ساندویچ سوسیس و یا ظرف های مقوایی اسپاگتی رستوران های چینی در دستشان هست زیاد دیده می شوند.

- در مورد سیگاری بودن آلمان ها که همه گفته اند و به راحتی قابل مشاهده است. به نظر من هر کس سیگار دستش نیست الان سیگارش را تموم کرده و دارد آماده می شود برای نخ سیگار بعدی!

بچه های دبیرستانی که مسیر راه من هستند بعد از مدرسه و شاید تایم ناهار در پارک کنار مدرسه سیگار به دست دور هم می نشینند. البته نه همه ها ولی حداقل چند نفری هستند. سیگار کشیدن هم که دختر و پسر ندارد و همه بر این امر توانا هستند.

- از نظر نوشیدنی هم که عده ای تمایل دارند که آب معدنی مصرف کنند با این که اعلام شده آب شهر قابل نوشیدن هست ولی خب علاقمندان به آب های معدنی هم فراوانند. انواع آب میوه و شیر و نوشیدنی های مختلف هم که جای خود دارد و بحث مشروبات ال ک لی و م ش روب رو چون تخصصی ندارم واردش نمیشم. از دید یک تازه وارد، در فروشگاه های خوراکی همه ی آدم ها در سبد خریدشون حداقل یک نوع نوشیدنی را دارند.

- از نظر ترکیب جمعیتی کار،بیشتر کارمندان فروشگاه ها خانم هستند. یعنی به ندرت در لباس فروشی ها آقا مشاهده می شود ولی در فروشگاه های لوازم الکتریکی و موبایل و خدمات اینترنتی اکثرا آقا هستند. برای حمل بار و جابه جایی وسایل هم خانم و آقا ندارد و با استفاده از انواع وسایل تسهیل کننده ی جابه جایی نیاز به توان جسمی بالایی نیست. رانندگان کامیون های خواروبار و نوشیدنی ها بیشتر آقا هستند. کارگران ساختمانی و رانندگان اتوبوس و کارگران فضای سبز و جمع آوری زباله هم بیشتر مرد هستند ولی راننده ی اتوبوس و باغبان خانم هم دیده می شود. در شهرداری هم  نسبت کارمندان خانم و آقا یکسان به چشم می آید. یعنی از دید یک توریست که شاید بیشتر به فروشگاه های لباس و تریا و کافه سر و کار دارد خانم ها بیشتر سر کار هستند. شاید اقایون بیشتر در کارخانه ها مشغول کار هستند.

- در شهر کوچک و احتمالا سنتی و مذهبی ما خانم های بچه دار فراوان دیده می شوند! در خبرها خواندم که آلمان پائین ترین نرخ زاد و ولد را در دنیا دارد ولی این مسئله در شهر کوچک ما به چشم نمی آید. البته این آمار کلی است و احتمالا در شهرهای بزرگ و پرجمعیت کمبود نسل جدید به چشم می آید. در شهر ما خانواده های دو بچه ای کم نیستند و اکثرا فاصله ی سنی بچه ها با هم کم هست. شاید برای هم بازی بودن و شاید برای بازگشت دوباره و ماندگار به محیط کار هست که فاصله ی سنی کم است. هفته ای یک بار هم می توان یک خانواده ی سه بچه ای مشاهده کرد!!

مسائلی مثل تمیزی و نبود ترافیک و سرسبز بودن و نوع و رنگ پوشش و حضور افراد مسن در سطح شهر رو دیگه خودتون بلدین.


بساط فروش یک کشاورز- انواع محصولات در ظرف های جداگانه


قفسه های عطر و ادکلن فروشیقسمت تستر عطر فروشی. قهوه برای این هست که بوی ادلکن سریع از شامه محو بشه و بشود ادکلن بعدی را تست کرد.

پیاده رویی با سنگفرش های متنوع!

[ یکشنبه 24 خرداد‌ماه سال 1394 ] [ 12:35 ب.ظ ] [ لیلی ] [ نظرات (25) ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

من و همسرم برای ادامه تحصیل اومدیم این کشور و قصد موندن نداریم. مطالبی که من در اینجا می نویسم دیده ها و شنیده های خودم از زندگی در برش کوچکی از کشوری در قاره سبز است. من کارشناس مسائل اجتماعی و سیاسی نیستم و این مطالب خاطرات من از شهر کوچکی است که در آن زندگی می کنیم. خانواده ی نفره ی ما در فروردین 95 به ایران بازگشت . اگر سوالی دارید به آدرس nasrin_v2013@yahoo.com ای میل بزنید. اگر حداکثر تا یک هفته پاسخی دریافت نکردید مجددا ایمیل بزنید! ----------------------------------------------- کامنت های تبلیغی و غیر مرتبط با پست حذف خواهد شد.
Page web
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 618608