زندگی پر از خاطره است...
خاطرات زندگی من در آلمان 

چند روز قبل که با ارمیا توی فروشگاه حرکت می کردیم خانم محجبه ای با کالسکه ی دوقلو دیدیم. از این مدل کالسکه ها که دو تا بچه پشت سر هم قرار می گیرند.ارمیا هم که نی نی دیده بود و می خواست باهاشون بای بای کنه برای همین رفتیم کنارشون و من سلام کردم. اون خانم هم فکر کرد من عربم و شروع کرد عربی حرف زدن که من آلمانی جوابش را دادم و بعد پرسید از کجایی و من هم متقابلا همین را پرسیدم. وقتی پاسخ داد سوریه، یک آه بلند پرمعنا پشتش کشید. من از پسرکوچولوش پرسیدم ماسمک؟؟! و مادرش با تعجب منو نگاه کرد که یعنی عربی بلدی؟ من هم بهش گفتم ما تو مدرسه چند سالی عربی خوندیم ولی بیشتر گرامر. چند تا از اون باب های هشتگانه هم که یادم بود برایش رو هم شمردم. اون از این که چند سال عربی می خوندیم تعجب کرد و گفت که گرامر به کار مکالمه نمی آید. من هم گفتم برای فهم قرآن عربی می خواندیم. اون گفت ما تو مدرسه انگلیسی می خواندیم. من هم گفتم اون که آره ما هم داشتیم. کلا در نظرش ما بسیار تحصیلاتمند بودیم  که دو تا زبان خارجی در مدرسه یاد می گرفتیم. هر چند خودمون می دانیم که عربی و انگلیسی خواندن مدرسه مان به کار حرف زدن نمی آید.

تلاش و  ماسمک گفتن من در مورد بچه ها جواب نداد و آنها پاسخ ندادند. مادرشان گفت که پسرش دو ساله و دخترش سه ساله است. پناهندگان سوری و عراقی راه دشواری طی می کنند تا به کشورهای اروپایی برسند. ولی تصور ترک وطن برای همیشه وشنیدن اخبار ویرانی آن بسیار سخت است.

در برخورد با مسلمانان دیگر باید محتاط بود. چون نمی دانیم آنها چه تصوری از ایران و یا شیعه دارند. مسلمانان شمال آفریقا به خصوص مراکش و مغرب در حالت کلی شناختی از ایران ندارند و گاها با شنیدن تحریفات و دروغ ها دید منفی نسبت به شیعه دارند.

قصد دارم برای رفتار والدین بچه ها در پارک بنویسم. امیدوارم که فرصتش بشود. ان شالله

این دفعه هم در خدمت عکس های شقایق هستیم از سفرشان به شهر ساحلی Rügen .این جزیره که در شمال شرق آلمان در دریای بالتیک واقع شده بزرگترین جزیره ی آلمان می باشد.این طور که از تعریف های اینترنتی پیداست جزیره ای توریستی و پر از ویلا و برای آلمان های عاشق آب و آفتاب تابستانی بسیار مناسب می باشد. شش عکس آخر را از اینترنت گرفتم.
مسیر چوبی بر مرکزیت یک درخت

نمای قسمتی از جزیره از هواپیماهتلی در جزیره
[ شنبه 3 مرداد‌ماه سال 1394 ] [ 03:25 ب.ظ ] [ لیلی ] [ نظرات (20) ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

من و همسرم برای ادامه تحصیل اومدیم این کشور و قصد موندن نداریم. مطالبی که من در اینجا می نویسم دیده ها و شنیده های خودم از زندگی در برش کوچکی از کشوری در قاره سبز است. من کارشناس مسائل اجتماعی و سیاسی نیستم و این مطالب خاطرات من از شهر کوچکی است که در آن زندگی می کنیم. خانواده ی نفره ی ما در فروردین 95 به ایران بازگشت . اگر سوالی دارید به آدرس nasrin_v2013@yahoo.com ای میل بزنید. اگر حداکثر تا یک هفته پاسخی دریافت نکردید مجددا ایمیل بزنید! ----------------------------------------------- کامنت های تبلیغی و غیر مرتبط با پست حذف خواهد شد.
Page web
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 618608