زندگی پر از خاطره است...
خاطرات زندگی من در آلمان 
هوای شهر ما داره بهاری میشه. بعضی درخت ها جوانه زدند و برخی ها شکوفه هم تقدیم نمودند هر چند که برخی روزها برف می بارد ولی خیلی جدی نیست مغازه ها هم پر از تزئینات و نمادهای عید پاکOstern شده و مجسمه و شکلات های تخم مرغ و خرگوش و مرغ همه جا به وفور پیدا میشه.
توی مجلات تبلیغاتی که برای کودکان هست و رایگان به خانه ی ما ارسال می شود دو تا مجله هست که ارمیا عکس هاشون رو دوست داره و اصرار داره که از روی اینها براش قصه بگیم. مخصوصا صفحاتی که برای تبلیغ اسباب بازی هاست. این دفعه یک پیوست هم اضافه تر داشت به نام هتل خانواده با تاکید بر کودکان. عکس ها و تبلیغات این هتل ها برای من جالب بود. این هتل ها بعضا کامل برای تفریح و شادی بچه ها ساخته شدند و برخی ها هم قسمت هایی رو برای بچه ها در نظر گرفتند. مثلا یک خانواده به مناسبت تولد فرزندشون کادو بهش اقامت در این هتل(به همراه خانواده) رو می دهند. همین طور که هتل هایی برای مسن تر ها که به آرامش و آفتاب نیاز دارند وجود داره بچه ها هم هتل هایی مخصوص خود دارند.
 عکس ها و دسته بندی و توضیحات این هتل ها وسوسه برانگیز بود . بعضی ها علاوه بر پارک و زمین بازی و استخر و ساحل و آفتاب گزینه هایی مثل آموزش شنا و اسکی و قایق سواری  داشتند. با توجه به این که  از ورزش های مورد علاقه کشورهای سردسیر و پرآب اسکی و متعلقات آن و شنا  و ماهیگیری و قایق سواری هست آموزش  آن برای بعضی ها واجب است.
حتی برخی هتل ها برای نوزادان هم برنامه داشتند. برنامه هایی مثل ماساژ و یا اتاق های آرام و باصفا برای شیردادن بهشون! از برنامه های جذاب این هتل ها تجربه ی اکتشاف و گشت زنی در جنگل ،زندگی سرخ پوستی ،زندگی در مزرعه و اسب سواری و سر و کله زدن با حیوانات ، زندگی شوالیه ها و فضاهای قدیمی هست و البته من فکر می کنم شیرینی همه ی این برنامه ها به هم بازی شدن پدرها و مادرها با بچه ها و تمام وقت باهاشون بودن هست. البته در منوها نوشته بود که پرستارهای حرفه ای و نگهداری بچه ها و اتاق خواب مخصوص نوزاد رو هم دارند و پدر و مادرها می تونند کمی هم از دست بچه ها خلاص بشوند! برنامه های هتل ها هم به دو دسته زمستانی و تابستانی تقسیم می شود و در هیچ حالتی بی نصیب نمی مونید.
می تونید عکس هاش رو در نت جستجو کنید. این عکس ها رو هم من از اینترنت گرفتم.


[ شنبه 1 اسفند‌ماه سال 1394 ] [ 01:45 ب.ظ ] [ لیلی ] [ نظرات (20) ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

من و همسرم برای ادامه تحصیل اومدیم این کشور و قصد موندن نداریم. مطالبی که من در اینجا می نویسم دیده ها و شنیده های خودم از زندگی در برش کوچکی از کشوری در قاره سبز است. من کارشناس مسائل اجتماعی و سیاسی نیستم و این مطالب خاطرات من از شهر کوچکی است که در آن زندگی می کنیم. خانواده ی نفره ی ما در فروردین 95 به ایران بازگشت . اگر سوالی دارید به آدرس nasrin_v2013@yahoo.com ای میل بزنید. اگر حداکثر تا یک هفته پاسخی دریافت نکردید مجددا ایمیل بزنید! ----------------------------------------------- کامنت های تبلیغی و غیر مرتبط با پست حذف خواهد شد.
Page web
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 618608