زندگی پر از خاطره است...
خاطرات زندگی من در آلمان 

دیروز رفته بودیم دیدن اندریاس دوست المانی مان که هفته قبل عمل جراحی داشت. بنده خدا در کلینیک تخصصی/خصوصی شهری نزدیک جراحی داشت و حالا امده بود خانه. تنهایی رفته بود بیمارستان و بعد از عمل هم سه چهار روز بستری بود و بعد فرنوش(همسرش) رفته بود دنبالش و امده بودند خانه. به نظر من خیلی غریبانه بوده. البته خوب شاید با معیارهای اونها عادی محسوب می شد. از دسته گل ما و این که گفتیم به عیادتت امدیم خیلی خوشحال شد هر چند که خودش برایمان عصرانه/شام تهیه کرد. از بیمارستان برایمان گفت و این که بخش پر از بیماران پولدار کویتی بوده که بخش را قرق خود و همراهانشان کرده بودند و چمدون چمدون پول نقد پخش می کردند! و کافه و کتابخانه ی بیمارستان پر از زنان و همراهان بیماران بوده و البته با پرستاران مثل خدمتکار برخورد می کردند. آندریاس از هم اتاقی عرب پر سر و صدایش شاکی بود. البته خود اندریاس هم بیمه ی خصوصی دارد و می گفت در عرض دو ساعت پنج تا پزشک متخصص او را ویزیت کردند و در حد چند توصیه که فلان چیز را بخور و یا نخور. بعد هم فاکتور ویزیت شان برایش ارسال شده. گویا اصطلاحی است که پزشکان هر صبح می گویند خب برویم چند بیمار با بیمه ی خصوصی ویزیت کنیم و برای خودمان فاکتور صادر نمائیم!

اندریاس از برخورد پرستار شاکی بود که دو ساعت بعد از به هوش آمدنش او را برای رادیولوژی برده بودند و دو ساعت در انتظار نوبت توی راهرو منتظر بوده و به قول خودش فکر کردم مرا فراموش کردند!

بعد هم مثل همیشه فرنوش از مواردی که برای ترجمه امور پناهنده ها رفته بود تعریف می کرد و بعد برخوردهای جالب مردم با خودشان به عنوان خارجی. اندریاس می گفت چند سال پیش که برای خرید به قصابی رفته بودیم پیرزنی آمد و توی صف نزدیک ما ایستاد و من به فارسی به فرنوش گفتم که می خواهد نوبت ما را بگیرد. وقتی نوبتشان شده پیرزن دیده عقب نشینی نکردند بهشون گفته که نوبت شماست و بعد پرسیده از کجا آمدید و اندریاس گفته ما از افغانستان آمدیم و خانم بهشون گفته خوش آمدید.

فرنوش می گفت که برای دوستم در مهدکودک تعریف می کردم که می خواهیم برای تعطیلات تابستانی به ایران سفر کنیم و مادر یکی از بچه ها که فکر کرده ما قصد زندگی در ایران را داریم بهم گفت تو که این قدر خوب آلمانی یاد گرفتی حیف است که برگردی و همین جا بمان.

فرنوش می گفت برادرش رژیم غذایی بدون گندم دارد. این گروه اعتقاد دارند گندم های امروزه دستکاری شده هستند و نباید هیچ فراورده ای از ان را مصرف کرد. یعنی نان و آرد و ... استفاده نمی کنند. برادرش صبح ها به جای نان،موز می خورد. خواهر فرنوش هم یک ماهی این رژیم را دنبال کرده بعد دیده پول های ادم زود ته می کشد انصراف داده!

در برخورد با آلمان ها نباید کوتاه آمد و عقب نشینی کرد این خلاصه ی توصیه های آندریاس بود. می گفت چند سال پیش در دستشویی چند تا برگه ی دستمال برداشتم تا دستم را خشک کنم که پیرمردی با نگاهی غضب الود یک عدد دستمال برداشت(منظورش این بوده که شما جوان ها اسراف کار هستید) آندریاس هم لبخندی می زند و چند تا دستمال دیگر بر میدارد و پیرمرد عصبانی به او فحش می دهد ومی رود!

راستی آندریاس قرار است در یک پروژه ای مدتی در تهران کار کند. فرنوش از حرف هایی که درباره ی تهران شنیده بود می گفت و نگران بود. من کلی از زیبایی ها و مراکز تفریحی و خرید و اجتماعات و دوست های خوبی که پیدا خواهد کرد تعریف کردم و از سفرهایی که به نقاط مختلف ایران می تواند داشته باشد.البته بهشون گفتیم که وسیله رایج سفر در ایران برای مسافت های نزدیک اتوبوس هست ولی انها اصرار داشتند که با قطار چطور میشه رفت فلان شهر. قرار است عکس های تهران مدرن را برایش بفرستم تا به زندگی در ایران امیدوار شود. شما هم اگر سایتی می شناسید معرفی کنید.فرنوش تا به حال تهران را ندیده و فقط توصیفش را از دیگر ایرانی ها و افغانی ها شنیده.

عکس های زیر از طبیعت بهاری و رودخانه در فصل تابستان است. چهار عکس آخر را در خانه تکانی فایل هایم یافتم و مربوط به شش ماه پیش است.








[ سه‌شنبه 18 اسفند‌ماه سال 1394 ] [ 01:23 ب.ظ ] [ لیلی ] [ نظرات (15) ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

من و همسرم برای ادامه تحصیل اومدیم این کشور و قصد موندن نداریم. مطالبی که من در اینجا می نویسم دیده ها و شنیده های خودم از زندگی در برش کوچکی از کشوری در قاره سبز است. من کارشناس مسائل اجتماعی و سیاسی نیستم و این مطالب خاطرات من از شهر کوچکی است که در آن زندگی می کنیم. خانواده ی نفره ی ما در فروردین 95 به ایران بازگشت . اگر سوالی دارید به آدرس nasrin_v2013@yahoo.com ای میل بزنید. اگر حداکثر تا یک هفته پاسخی دریافت نکردید مجددا ایمیل بزنید! ----------------------------------------------- کامنت های تبلیغی و غیر مرتبط با پست حذف خواهد شد.
Page web
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 618607