زندگی پر از خاطره است...
خاطرات زندگی من در آلمان 

عیدتون مبارک باشه. ان شالله که روز عید فطر و روزهای بعد از آن در میان خانواده و فامیل بهتون خوش بگذره اگر هم در سفر هستین امیدوارم تو ترافیک گیر نکنید!

بعد از مراسمات عید فطر و مواجه شدن با جعبه های شیرینی های متنوع و وسوسه و علاقه ی شدید من به تست کردن همه ی شیرینی ها به این نکته اندیشیدم که اگر کسی سه ماه رجب و شعبان و رمضان را در ایران به سر کند و در مناسبات حضور داشته باشد راهی کوتاه به سوی رسیدن به بیماری دیابت می تواند بپیماید! در جشن ها و اعیاد این سه ماه و شرکت در جشن های خیابانی و استفاده ی کامل از شربت و شیرینی و بستنی های نذری و همین طور سفره های شیرین افطاری که با زولبیا و بامیه و شله زرد و فرنی و حلوا و خرما و نبات تزئین می شوند را بگذارید کنار مناسبت ها و مراسم های عروسی و مهمانی که در دو ماه اول فراوان است و ببینید چقدر جاده مهیاست!!

علاوه بر شیرینی جات شوری ها هم جزء علاقمندی های ما می باشد. در این مدت که اینجا هستیم کلی گشتیم تا نانوایی ای پیدا کنیم که نانش از نظر ما کم شور باشد. یعنی نان که جزء ثابت سفره هاست به نظر ما شور می آمد؛سوخته بودنش که دیگر حرفی نیست. به علت نوع طبخ نان ایرانی اکثرا گوشه و کنار آن سوختگی جزیی دارد که برخی به برشته بودن تعبیر می کنند.ایرانی ها هم مثل آلمان ها هر جای دنیا بروند دلشان برای نان های سنتی و ملی شان تنگ می شود ولی کاش نان ها سوختگی و شوری کمتری داشت.

این شوری در غذاهای فست فودی مثل پیتزا مشخص تر است و یا ماست های بسته بندی و یا چکیده. من که دلم کلی برای خوردن پیتزایٍ پر و پیمون ایرانی تنگ شده بود با خوردن برش اول اشتیاقم فروکش نمود.همین طور ماست موسیر و چکیده که بسیار مایل به ملاقاتشان بودم و هستم.دیگه تنقلات دیگر مثل پفک و پفیلا و نوشابه و خوردنی ها و نوشیدنی هایی از این دست را نام نمی برم که خودشون معرف خودشون هستند.

ذائقه ی ما ایرانی ها شوری و شیرینی را کنار هم دارد. در اروپا عموما کاکائو و تولیدات آن مثل بستنی ها و شیرینی ها و  نوشیدنی ها و شکلات های کاکائویی مشتری فراوان دارد و در پذیرایی ها و کادوها جزء ثابت است. در حالت کلی همه مون داریم به سمت دیابت پیش میرویم با سرعت های مختلف!!

فکر کنم در هر پست که از ایران می گذارم باید بنویسم که هدف من از ذکر دیده هاو شنیده هایم در ایران به معنای نادیده گرفتن خوبی ها و بدی های فرهنگ غرب نیست و صرفا چون برایم تازگی دارد بیان می کنم وگرنه فرهنگ غذایی هر کشوری محاسن و معایب خودش رو داره.

البته این توضیح رو هم اضافه کنم که ما در آلمان قدم به قدم در راه حذف نمک از سفره  و غذا بودیم بنابراین روی شوری خوردنی  هاحساس هستیم. اگر همه مون بتوانیم خوردن شیرینی جات رو کنترل کنیم شاید به سلامتی نزدیک تر باشد.

من کلی عکس از قبل دارم که گاهی تو دوربین و موبایل و فایل های سیستم پیدا می کنم هر عکسی تکراری است لطفا بفرمائید چون خودم یادم نیست.


سفره ی مهمانی خونه ی یکی از دوستانمان


تزئینات عید پاک Ostern در یک مهمانی

معرف حضور هستند: تزئینات عینک فروشی یک مغازه

ماشین کوچک!

[ جمعه 18 تیر‌ماه سال 1395 ] [ 09:40 ق.ظ ] [ لیلی ] [ نظرات (12) ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

من و همسرم برای ادامه تحصیل اومدیم این کشور و قصد موندن نداریم. مطالبی که من در اینجا می نویسم دیده ها و شنیده های خودم از زندگی در برش کوچکی از کشوری در قاره سبز است. من کارشناس مسائل اجتماعی و سیاسی نیستم و این مطالب خاطرات من از شهر کوچکی است که در آن زندگی می کنیم. خانواده ی نفره ی ما در فروردین 95 به ایران بازگشت . اگر سوالی دارید به آدرس nasrin_v2013@yahoo.com ای میل بزنید. اگر حداکثر تا یک هفته پاسخی دریافت نکردید مجددا ایمیل بزنید! ----------------------------------------------- کامنت های تبلیغی و غیر مرتبط با پست حذف خواهد شد.
Page web
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 618608