زندگی پر از خاطره است...
خاطرات زندگی من در آلمان 

الان شهر سابق مون در آلمان! دمای هوای منفی رو تجربه می کنه و ما داریم وارد بهار میشیم(البته از نظر من ها!). نمی دونم باید خوشحال باشم  از این که تو اون سرما نیستم یا ناراحت باشم از این که این گرمای زیرپوستی نشان از تابستان داغ و طولانی دارد.

گاهی که با پسرها سوار بر کالسکه میریم گردش در خیابان های اطراف خانه ، رهگذران مخصوصا خانم های بچه دار توصیه می کنند هوا سرد است بچه ها را بپوشان. ولی به نظر من اصلا هوا سرد نیست و بهاری به نظر میرسه که گاهی در حد دو سه روز سرد میشه. نمی دونم به خاطر زندگی در منطقه ی سردسیر است یا کلا بچه داری باعث شده که جنب و جوشم زیاد بشه و فرصت فکر کردن به سرد بودن با نبودن هوا رو نداشته باشم. پسرها هم همین طورند و اگر زیاد لباس بپوشند عرق می کنند. البته ناگفته نمونه که خانه ی ما از نظر بسیاری از مهمانان مان سرد محسوب می شود ولی ما بر حسب عادت زیادتر لباس می پوشیم و خانه را گرم نمی کنیم. شاید چون قیمت انرزی اینجا کمتر هست اکثرا عادت دارند خانه را گرم می کنند و لباس نازک در خانه می پوشند و می گویند لباس زیاد بپوشیم سخت مان است. همین گرم کردن خانه باعث حساس تر شدن بدن و پائین آمدن مقاومتش در برابر سرما می شود. عادت و تربیت در آینده نگری و مصرف انرزی نقش اصلی رو داره. جاافتادن این موضوع زمان بر هست و متاسفانه اهمیتی بهش داده نمیشه. کاش همه مون از خودمون وبچه هامون شروع کنیم و اهمیت بدیم به ارزشمندهایی که روبه اتمام هستند مثل آب و گاز و عمر.قبل از این که از دست برن باید قدرشون رو دونست.


رودخانه یخ زده شهر
[ سه‌شنبه 5 بهمن‌ماه سال 1395 ] [ 05:20 ب.ظ ] [ لیلی ] [ نظرات (12) ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

من و همسرم برای ادامه تحصیل اومدیم این کشور و قصد موندن نداریم. مطالبی که من در اینجا می نویسم دیده ها و شنیده های خودم از زندگی در برش کوچکی از کشوری در قاره سبز است. من کارشناس مسائل اجتماعی و سیاسی نیستم و این مطالب خاطرات من از شهر کوچکی است که در آن زندگی می کنیم. خانواده ی نفره ی ما در فروردین 95 به ایران بازگشت . اگر سوالی دارید به آدرس nasrin_v2013@yahoo.com ای میل بزنید. اگر حداکثر تا یک هفته پاسخی دریافت نکردید مجددا ایمیل بزنید! ----------------------------------------------- کامنت های تبلیغی و غیر مرتبط با پست حذف خواهد شد.
Page web
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 618608