X
تبلیغات
رایتل

زندگی پر از خاطره است...
خاطرات زندگی من در آلمان 

استعفا از وزارت به علت تقلب در اخذ مدرک دکترا

وزیر آموزش عالی آلمان به دلیل سرقت از منابع دیگر در پایان نامه دکترایش، استعفا داد.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، مدرک دکتری این وزیر آلمانی نیز به همین دلیل از سوی دانشگاه محل صدور، پس گرفته شد.

استعفای "انیته شاوان" تنها چهار روز پس از آن روی داد که دانشگاه دوسلدوروف اعلام کرد این وزیر به صورت سازماندهی شده و عامدانه اقدام به سرقت از منابع دیگر در پایان نامه دکتری خود کرده بود.

دانشگاه دوسلدورف همچنین مدرک دکتری اعطایی به این وزیر آلمانی در 30 سال پیش را به همین دلیل، پس گرفت.

در واکنش به این موضوع، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان به خبرنگاران گفت: این وزیر شب گذشته استعفای خود را ارائه کرد و من با قلبی اندوهگین، استعفا را پذیرفتم.

وی افزود: تصمیم این وزیر توضیح می دهد که او منافع عمومی را بر منافع شخصی اش ترجیح می دهد. مرکل به اتهامات مطرح شده علیه این وزیر مستعفی اشاره ای نکرد.

وزیر مستعفی هم گفت که دوستی اش با مرکل ادامه می یابد.

او در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: به تصمیم دانشگاه دوسلدورف در پس گرفتن مدرک دکتریم، اعتراض خواهم کرد. این تصمیم را نمی پذیرم. اقدامات حقوقی را علیه این تصمیم دانشگاه آغاز خواهم کرد ولی هنگامی که یک وزیر آموزش عالی، شکایتی را علیه دانشگاهی پیگیری می کند این موضوع فشارهایی را متوجه دفتر وزیر، وزارتخانه، کابینه و حزب دموکرات مسیحی می کند و من می خواهم جلوی همه این فشارها را بگیرم.

در سال 2011 کارل تئودور زو وزیر دفاع آلمان نیز پس از متهم شدن به سرقت ادبی در تهیه تز دکترای خود از سمتش استعفا کرد.

.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

من و همسرم برای ادامه تحصیل اومدیم این کشور و قصد موندن نداریم. مطالبی که من در اینجا می نویسم دیده ها و شنیده های خودم از زندگی در برش کوچکی از کشوری در قاره سبز است. من کارشناس مسائل اجتماعی و سیاسی نیستم و این مطالب خاطرات من از شهر کوچکی است که در آن زندگی می کنیم. خانواده ی نفره ی ما در فروردین 95 به ایران بازگشت . اگر سوالی دارید به آدرس nasrin_v2013@yahoo.com ای میل بزنید. اگر حداکثر تا یک هفته پاسخی دریافت نکردید مجددا ایمیل بزنید! ----------------------------------------------- کامنت های تبلیغی و غیر مرتبط با پست حذف خواهد شد.
Page web
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 602582