زندگی پر از خاطره است...
خاطرات زندگی من در آلمان 

ایده های هوشمندانه تمیزکاری!!

اول از همه این پست نامرتبط (تجربیات تصویری سه دانشجوی آلمانی در ایران) رو می تونید بخوانید.

دوباره نزدیک سال نو شد و بازارچه کریسمس شهر به راه افتاد و مغازه ها پر شدن از تزئینات کریسمس. فروشگاه های مختلف هم سعی می کنند با تبلیغات رنگارنگ و خوش آب و رنگ  روی این جور چیزها مشتری ها رو تشویق کنند. یکی از این فروشگاه ها یک دفترچه تبلیغاتی چاپ کرده با عنوان ایده های هوشمندانه برای نظافت. البته چون شماها در فصل خونه تکونی نیستین نمی تونین با خانه تکان بده هایی که مجبورن توی این سرما خونه هاشون رو بتکونن همدردی کنید ان شالله نوبت شما هم می رسد البته همان طور که در پستی در سال قبل نوشتم خانه تکانی اینجاها بیشتر به تغییر دکوراسیون تعبیر میشه تا شست و شو.ولی این تبلیغ امسال رفته روی وسایل نظافت خانه مانور داده. عکس ها هم که همه کار دسته جمعی اعضای خانواده یعنی پدر و مادر خندان و یک پسربچه ناظر و بازیگوش! اولش با تبلیغ دستمال های تمیزکاری از جنس های مختلف که برای خشک کردن و کار در آشپزخانه است شروع می شود و بعد می رسد به اسکاچ های ظرف شویی با اشکال قلب و کاج و ...! قسمت بعد انواع برس ها برای شستن ظروف و وان حمام و کرکره چاه ظرفشویی و ... هست.
اینها برخی از مدل های ظرف شویی ش هست.


برس شستن لیوان


برس شستن جام!


تمیزکردن لوله قوری!

قدم بعد شستن و تمیزکاری کف خانه از پارکت و قالی تا کاشی. که شامل انواع تی و بخارشوی و جاروبرقی در طرح ها و سایزهای مختلف با قابلیت های گوناگون. چون خودتون متخصص هستین در این زمینه من توضیح زیادی نمی دم.

تی زمین شوی با مخزن


بخار شوی


تمیزکننده فرش با استفاده از شامپو فرش
در تصویر زیر هم مشارکت مردهای خانه را در امور تمیزکاری ملاحظه می فرمائید.

شامپو فرش دستی با برس
خب حالا که از کف خونه خیال تون راحت شد میریم سراغ نظافت دیوارها و پنجره ها .

پنجره رو کف مال و بعد تمیز می کنه.
اگر لک و کثیفی روی زمین یا دیوار و مبل و وسایل چوبی مونده می تونید از وسایل زیر استفاده کنید.

اسفنج لکه گیر(هر کس کثیف کرده خودش باید تمیز کنه)


ماژیک خش گیر(اصلاح کننده)وسایل چوبی در رنگ های مختلف
از قلم مدل بالا در انواع خط گیر کف وان و یخچال(رنگ سفید) و درزگیرهای کاشی هم موجود است.
بعدی هم یک مدل بخارشور با سرهای گوناگون هست برای تمیزکاری پنجره و در و دیوار و ..


بخارشوی
حالا میرسیم به قسمت شستشوی لباس ها. از انواع اتو و زیراتو و کیفی که لباس های کوچک را داخل آن قرار دهند و در ماشین لباس شویی بریزند تا کمدی که وسایل مرتبط با شست و شو را در آن جای می دهند.
این هم یک مدل رخت آویز برای داخل حمام
بند  رخت

بند رخت در حالت دیگر
این هم لکه گیر لباس که لکه های روغن و کاکائو و لوازم آرایش و ... رو پاک می کنه

البته من از قیمت هاشون چیزی ننوشته ام چون از قیمت های این اجناس در ایران اطلاعی ندارم.
خب دوستان خسته شدین از این همه نظافت و تمیزکاری . خونه هم که شده مثل دسته گل . برین یک چای یا قهوه بریزین و در حالی که روی مبل لم دادین به خونه تمیز نگاه کنید!!

.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

من و همسرم برای ادامه تحصیل اومدیم این کشور و قصد موندن نداریم. مطالبی که من در اینجا می نویسم دیده ها و شنیده های خودم از زندگی در برش کوچکی از کشوری در قاره سبز است. من کارشناس مسائل اجتماعی و سیاسی نیستم و این مطالب خاطرات من از شهر کوچکی است که در آن زندگی می کنیم. خانواده ی نفره ی ما در فروردین 95 به ایران بازگشت . اگر سوالی دارید به آدرس nasrin_v2013@yahoo.com ای میل بزنید. اگر حداکثر تا یک هفته پاسخی دریافت نکردید مجددا ایمیل بزنید! ----------------------------------------------- کامنت های تبلیغی و غیر مرتبط با پست حذف خواهد شد.
Page web
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 618607